Школа для Батьків і Вихователів

«Школа для Батьків і Вихователів» - це міжнародна, психоедукаційна, профілактична програма (автор Йоанна Саковська).
Мета Школи:Підтримка батьків, вчителів та вихователів у повсякденних контактах з дітьми та молоддю. Опановування навичками кращого спілкування дорослих з дітьми та пізнання дієвих методів виховання. Навчання відкритому конструктивному діалогу в сім’ї і в школі та сформуванню міцного емоційного зв’язку між дорослими та дітьми. Якщо ми хочемо змін у поведінці дитини, то передусім маємо працювати над зміною самих себе. Програми Школи також спрямовані на протидію проблемній поведінці (поганим звичкам) дітей і молоді.

Illustration

Програма складається з трьох частин, кожна з них вміщує по 40 навчальних годин. Одна частина - це 10 навчальних тренінгів (одна зустріч в тиждень) в закритій групі 12-15 осіб.І частина стосується відносин дорослий-дитина: «Як говорити, щоб діти нас слухали і як слухати, щоб діти з нами говорили»ІІ частина навчає будувати стосунки між дітьми: «Брати і сестри без суперництва».ІІІ частина орієнтована на батьків та вихователів підлітків: «Підліток».
В Польщі «Школа для Батьків і Вихователів» координується Центром Розвитку Освіти в Міністерстві Державної Освіти (MEN) у Варшаві. У 2004 році програма була включена до Національного плану дій щодо дітей, рекомендована Національним агентством з вирішення алкогольних проблем, Асоціацією християнських психологів, Польським Психологічним Товариством, Інститутом психіатрії та неврології та Національним бюро з питань запобігання наркоманії. За період з 2007–2022 рік, лише в освітніх закладах, учасниками Школи для Батьків і Вихователів стали 75 772 особи (батьки та вихователі). Школа також розвивається в Литві, а в Україні батьки навчаються з 2015 р.
Щоб стати інструктором програми та отримати необхідні методичні матеріали потрібно пройти 40-годинне навчання у формі тренінгу.

Теми зустрічей І частини

● Знайомство, контакт, інтеграція. Визначення мети виховання, пріоритетів;● Як навчити дитину границь та обмежень, щоб вона хотіла їх приймати;● Почуття і емоції – звідки вони беруться та як з ними жити;

● Як допомогти дітям запанувати над власними емоціями;● Заохочення дитини до співпраці;● Як карати дитину щоб її виховувати, а не «дресирувати»;

● Ефективні способи розв’язування проблем і конфліктів;● Заохочення дітей до самостійності;● Звільнення дітей від гри у ролі;● Похвала (схвалення) яка заохочує, виховує, а не псує.

Батькам, програма дає можливість

● Покращити свої стосунки з дітьми;● Краще зрозуміти себе, свої реакції у відносинах з дітьми;● Зрозуміти дітей, їх потреби, реакції, поведінку;● Переоцінити принципи та методи виховання які застосовують;

● Відкрити та навчитися, як в практиці використовувати свої батьківські здібності, яких до кінця не усвідомлювали;● Навчитися нових ефективних методів виховання;

● Зрозуміти, що причиною їх проблем у вихованні не є «проблемна дитина», але неправильно побудовані відносини з дитиною, що мотивує до праці над собою;● Поділитися своїм досвідом та зачерпнути з досвіду інших батьків;

Школа «вчить» що не означає, що навчить. Виховання це процес. Школа показує в якому маємо йти напрямку. Ефекти залежать від активної участі батьків та їх витривалості.


Illustration
Illustration
Illustration

Відгуки

Катерина

Сміливо вперед! Пізнавальний та незвичайний курс-тренінг! Змінив мене? Однозначно! Дивлюсь на все під іншим кутом. Виховуйте себе, а не дітей! Зробіть перший крок до гармонії у ваших сімейних відносинах. Щиро рекомендую «Школу для Батьків і Вихователів»

Марія

Школа для Батьків і Вихователів» рекомендую тому, що вона змінює внутрішній світ. Відкриває горизонт можливостей та ідей. Навчає бачити те, що ми не помічаємо або не бачим. Розправляє крила, які «допомогли» пошкодити у житті…. Допомагає збудувати фундаменти справжніх цінностей життя, на яких будується будинок мрій, надій, можливостей у майбутньому…

Віра

Я вважаю, що «Школу» потрібно відвідати кожній сім’ї. Батьки по-новому побачать своїх дітей, навчаться їх слухати, розуміти. «Школа» дасть зрозуміти всі цінності сім’ї, опановувати свої емоції… привчати дітей до самостійності та правильно їх хвалити.

Людмила

Знань не буває забагато. Особливо знань себе, своєї дитини, своєї сім’ї. Запорука щастя – пошук ключів до цих трьох. Школа знімає тягар непорозуміння, протирає запилену шибку в світ, налаштовує внутрішній компас або підтверджує обраний курс. Живе спілкування у колі своїх людей – безцінно проведений час свого однесенького і безцінного життя.

Андрій

Я вважаю, що «Школу» потрібно відвідати кожній сім’ї. Батьки по-новому побачать своїх дітей, навчаться їх слухати, розуміти. «Школа» дасть зрозуміти всі цінності сім’ї, опановувати свої емоції… привчати дітей до самостійності та правильно їх хвалити.

Ви готові доєднатися до нас?

Ми проводимо цінні і цікаві навчання. Зв'яжемося з вами найближчим часом